ترشک و الوچه

1-19 از 19

آلبالو پیاله ای تشریفاتی

کد کالا : 0904-1004
وزن : 200 گرم – 150 گرم
تعداد در کارتن : 24 عددی و 36 عددی
طعم و مزه : ترش
نوع بسته بندی : پیاله تشریفاتی درب دار...
14,400,000ريال

زغال اخته پیاله ای تشریفاتی

کد کالا : 0905-1005
وزن : 200 گرم – 150 گرم
تعداد در کارتن : 24 عددی و 36 عددی
طعم و مزه : ترش
نوع بسته بندی : پیاله تشریفاتی درب دار...
15,600,000ريال

ترشک ظرفی کریستالی آلبالو

کد کالا : 0403
وزن : 100 گرم
تعداد در کارتن : 28 عددی
طعم و مزه : ترش
نوع بسته بندی : ظرفی با درب سلفون سیل شده
شیوه نگهداری: د...
14,000,000ريال

ترشک لیوانی آلبالو ترش طعم

کد کالا : 0202
وزن :80 گرم
عداد در کارتن :2 سینی 12 عددی
طعم و مزه : ترش
نوع بسته بندی : لیوانی با درب سلفونی
شیوه نگهداری: دم...
فوری
8,400,000ريال

ترشک یک خوراکی ترش و بسیار خوشمزه است که طعم خاص آن سبب شده طرفداران زیادی داشته باشد. این خوراکی یک نوع لواشک آبدار با آلبالو یا تکه‌هایی از میوه‌های ترش مانند زرشک، آلوچه، زردآلو. .. است. این نوع لواشک با مزه ترش و شیرین، در بسته‌بندی‌های مختلف معمولاً به عنوان یک محصول خوراکی محبوب و مورد علاقه در بازار‌ها عرضه می‌شود. ترشک به عنوان یکی از لواشک‌های محبوب، با طعم ترش و شیرین خود، جذابیت زیادی برای مصرف‌کنندگان دارد. وجود مایع ترش و خوش مزه در ظرف ترشک به محبوبیت هر چه بیشتر این خوراکی افزوده است. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد انواع ترشک و راهنمای خرید ترشک می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید. 

راهنمای خرید ترشک

ترشک بسته بندی یکی از محصولات خوراکی محبوب و پرطرفدار در ایران است که با توجه به تنوع و کیفیت متفاوت، انتخاب بهترین نوع آن ممکن است چالش برانگیز باشد. برای خرید بهترین ترشک، نکات زیادی وجود دارد. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم. 

  • کیفیت میوه: 

یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید ترشک، انتخاب محصولات باکیفیت است. ترشک باید تازه باشد، رطوبت کافی داشته و از ضایعات یا علائم فاسدی مثل کپک عاری باشد. یک روش خوب برای تشخیص کیفیت میوه و به طور کلی کیفیت ترشک توجه به میوه‌های موجود در آن است. بهتر است میوه‌های ترشک با رنگ قرمز تیره و بدون آفت و خشکی باشند. کیفیت میوه موجود در ترشک نشان از کیفیت ترشک دارد. 

  • توجه به بسته‌ بندی: 

بسته‌بندی محصول تأثیر زیادی در حفظ کیفیت آن دارد. به همین دلیل لازم است هنگام خرید حتماً به کیفیت بسته‌بندی و سالم بودن آن توجه داشته ابشید. بسته‌بندی خوب سبب حفظ کیفیت ترشک می‌شود.

برای دیدن طعم های لواشک تخت می توانید به صفحه قیمت لواشک تخت مراجعه کنید.

  • توجه به سایر ترکیبات: 

برای انتخاب بهترین ترشک، بهتر است با مراجعه به قسمت ترکیبات موجود در بسته‌بندی ترشک، مواد اولیه استفاده شده را به طور کامل بررسی کرد و از نبود مواد مضر مطمئن شوید. 

  • قیمت و مقایسه: 

از دیگر نکات مهم برای خرید ترشک، توجه به قیمت و مقایسه آن نسبت به کیفیت محصول است. مقایسه قیمت و کیفیت ترشک‌های مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما توجه کنید که گاهی قیمت پایین ممکن است نشانه کیفیت پایین نباشد، بنابراین بهتر است همه جوانب را در نظر بگیرید. 

برای دیدن طعم های ترشک لیوانی به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید ترشک لیوانی مراجعه کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت ترشک

قیمت‌ انواع ترشک تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد. هر یک از این عوامل هم به اندازه خود در تعیین قیمت ترشک مؤثر هستند. در ادامه به برخی از عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری ترشک اشاره می‌کنیم. 

  • کیفیت مواد اولیه: 

از مهم‌ترین و البته مؤثرترین عوامل مؤثر در تعیین قیمت ترشک می‌توان به کیفیت میوه و مواد اولیه استفاده شده برای تولید ترشک اشاره کرد. ترشک‌هایی که از باغات معتبر و با سابقه تولید می‌شوند، ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. لازم به توضیح است که به دلیل کیفیت بالا و طعم خوب این قیمت مقرون به صرفه است. 

  • هزینه‌ های تولید و فرآوری: 

ترشک هم فرایند تولید و نگهداری خاص خود را دارد. سایر هزینه‌های مؤثر در طی فرایند تولید و فراوری ترشک در قیمت نهایی ترشک مؤثر هستند. هر چه این مراحل با کیفیت بیشتری انجام شود، محصول نهایی با کیفیت‌تر خواهد بود. 

برای دیدن طعم های ترشک ظرفی به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه قیمت ترشک ظرفی مراجعه کنید.

  • نوع بسته‌ بندی: 

ترشک‌هایی که در بسته‌بندی‌های جذاب و بهداشتی وارد بازار می‌شوند ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. در خصوص بسته‌بندی و کیفیت آن لازم به توضیح است که کیفیت بالای بسته‌بندی سبب نگهداری بهتر و حفظ کیفیت ترشک بسته ای خواهد شد. به همین دلیل لازم است هنگام خرید ترشک حتماً به بسته‌بندی آن توجه کنید. کیفیت بسته‌بندی باید به گونه‌ای باشد که کیفیت و طعم ترشک را حفظ کند.