چهار شنبه, ۲۵ فروردین,۱۴۰۰

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی توسط فروشگاه ترش طعم راناس

احذ نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت شرکت مهرگستران طعم ساز

شرکت مهرگستران طعم ساز با برند انحصاری ترش طعم راناس جهت بالا بردن امنیت خرید شما مشتریان محترم از محصولات این شرکت در فروشگاه ترش طعم راناس اقدام به اخذ نشان نماد اعتماد الکترونیکی گردید.

آشنایی با نماد اعتماد الکترونیکی و ضرورت اخذ آن برای فروشگاه های اینترنتی:

در واقع نماد اعتماد الکترونیکی مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایتها و فروشگاه های اینترنتی می باشد. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وظیفه اعطای نماد اعتماد الکترونیکی را بر عهده دارد .اعطاء این نماد بعد از دریافت کامل مشخصات و مدارک لازمه و تائید شرایط لازم، صورت می پذیرد .

 تائید فروشگاه های اینترنتی توسط یک موسسه ثالث تاثیر زیادی در جلب اعتماد مراجعه کنندگان خواهد داشت و مراجعه کننده از درامان ماندن اطلاعات خود ایمنی بیشتری احساس می نماید و حتی در صورت سوء استفاده از این اطلاعات می تواند برای شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح مراجعه نماید .

 در قسمت روبرو لوگوی مخصوص نماد اعتماد الکترونیکی مهرگستران طعم ساز مشخص می باشد.


این نماد در صفحه اصلی وب سایت فروشگاه های اینترنتی که موفق به اخذ نماد شده اند درج می شود.

 ضرورت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی :

با اعلام شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) برای فروشگاه های اینترنتی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت این طور می توان نتیجه گرفت که در جهت اعتماد سازی، بالا بردن ضریب امنیت، ساماندهی و رسمیت بخشی به فعالیت این فروشگاه ها و ایجاد رقابت سالم در کاهش قیمتها و ارتقای سطح کیفیت فروش کالا و ارائه خدمات مناسب به مصرف کنندگان خریدار از فروشگاه های اینترنتی اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نه تنها لازم بلکه ضروری است.
 با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که گرفتن خود این نماد لازمه صدور پروانه کسب برای فروشگاه های الکترونیکی می باشد، اعتماد خریداران برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به رعایت ضوابط قانونی و ثبت اطلاعات آنها در مراجع رسمی و در نهایت نظارت بر فروشگاه ها، مصرف کنندگان با اطمینان بیشتری نسبت به خرید کالا یا استفاده از خدمات اینترنتی اقدام خواهند نمود و با افزایش اطلاعات مصرف کننده برای استفاده از کالا و خدمات امکان وجود بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

 به همراه نظام مندشدن فروشگاه های اینترنتی، تخلفات احتمالی در زمینه های کیفیت کالاها، امنیت در فروش، تحویل به موقع کالا، ضوابط بازپس گیری کالا و. . . کاهش و جلوگیری خواهد شد و حتی بخشی از فعالیت های خرده فروشی کشور در مبادلات داخلی به  اجراء در خواهد آمد.   

 در نمودار ترسیم شده در قسمت زیر، تفاوت نتیجه خرید از فروشگاههای اینترنتی دارای نماد اعتماد و فروشگاههایی که دارای این نماد نیستند نمایش داده شده است

چند نوع نماد اعتماد وجود دارد و کدام یک مناسب با کسب‌و‌کار شماست؟

در مجموع سه نوع نماد اعتماد وجود دارد.

نماد اعتماد بدون ستاره: 

نماد بدون ستاره مخصوص کسب‌و‌کارهای نوپا است و نسبت به نماد یک ستاره و دو ستاره از اعتبار کمتری برخوردار است.

نماد اعتماد یک ستاره:

رایج‌ترین نوع نماد اعتماد که اغلب کسب‌و‌کارها از آن استفاده می‌کنند نماد اعتماد یک ستاره است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر می‌خواهید نماد اعتماد دریافت کنید، به سراغ این گزینه بروید.

نماد اعتماد دو ستاره:

نماد اعتماد دو ستاره نسبت و نمادهای قبلی از اعتبار بیشتری برخوردار است. اگر می‌خواهید برای سایتتان نماد دوستاره  بگیرید باید برای سایتتان گواهینامه‌ی ssl غیر رایگان بگیرید.
گواهینامه ssl بر روی افزایش سطح امنیت اطلاعات کاربران سایت تاثیر زیادی دارد و سایتهایی که از ssl استفاده می‌کنند، در کنار آدرس سایتشان علامت فل سبز رنگ نمایش داده می‌شود.


ثبت نظر